Schilde steunt Haïti

Laatst gewijzigd op donderdag, 11 februari 2010 - 15:25u

Klik hier voor meer informatieDe ramp in Haïti laat de gemeente Schilde niet onberoerd. Op voorstel van het college van burgemeester en schepenen, besliste de gemeenteraad, tijdens de zitting van 18 januari om een financiële bijdrage te schenken aan de humanitaire hulp in Haïti. Een bedrag van 1.000 euro gaat naar de opvang van daklozen en meer specifiek het project ‘Mamosa/SOS Scheut’ en 1.500 euro wordt gestort aan de organisatie ‘Dokters van de Wereld’.

Daarnaast zet ook het gemeentepersoneel zich in voor deze mensen door één symbolische maaltijdcheque af te geven. Dit bedrag zal aan het project 'SOS Heropbouw Haïti' overgemaakt worden.

Bent u, uw vereniging of uw handelszaak ook bezig met één of andere inzamelactie? Laat het ons weten en wij geven ze hier een plekje.

Binnengekomen acties:

  • Het dagelijks bestuur van GROS Schilde stort 2.500 euro aan Pater Jan Hoet die momenteel in Haïti zit.
  • Een zeer jonge inwoonster van onze gemeente (5 jaar) heeft mooie flessen geschilderd en zal deze de komende dagen verkopen ten voordele voor Haïti.
  • Bij aankoopgroepering Selexion en Staf Vrelust in Schilde houden ze een GSM-inzamelactie voor Haiti. Elke oud GSM toestel betekent 5 euro voor de actie. Kijk op www.gsm4haiti.be voor meer info.
  • Vanaf 27 januari verkopen de leerlingen van de kleuter- en lagere school Heilig Hart van Maria in 's-Gravenwezel voor en na school hyacinten aan 1,5 euro/stuk ten voordele van Haïti. Woensdag 27 januari bezoeken ze ook de markt in 's-Gravenwezel en vrijdag 29 januari staan de leerlingen van het vierde leerjaar tussen 14 uur en 14.45 uur met hyacinten aan de Delhaize in De Kaak in 's-Gravenwezel.
  • De leerlingen van het zesde leerjaar van het Heilig Hart organiseren op vrijdag 29 januari vanaf 14.30 uur op school een dans- en djembéspektakel. Bijgaand verkopen ze warme chocomelk aan 1 euro per bekertje.
  • Enkele kinderen van het "Creatief Atelier Smile" uit Lindenstraat hebben mooie handbeschilderde vazen verkocht aan min. 10 euro per stuk. De opbrengst was ongeveer 70 euro.
  • Dinsdag 26 januari werd het blauwe uniform van Sint-Ludgardis verbannen voor één dag, een actie om Haïti te steunen. Alle leerlingen mochten in kleurrijke kledij naar school komen. Ze brachten hiervoor een vrije bijdrage mee die ze in de klas in een collectebus konden steken. Er werd een bedrag van 9195 euro ingezameld.
  • Oxfam - Wereldwinkel heeft beslist de opbrengst van de geschenkenbeurs, 2000 euro, over te schrijven voor Oxfam-Solidariteit, die sinds het begin van de ramp in Haiti hulp bieden aan tienduizenden slachtoffers
  • zaterdag 6 februari gaat GLS De Wingerd in concert en de opbrengst gaat naar Haïti. Kaarten voor de voorstellingen om 17 uur en 19 uur zijn te bestellen op het schoolsecretariaat. GLS De Wingerd, Frans Pauwelslei 19, 's-Gravenwezel


Meer informatie

dienst Communicatie
03 380 16 90
communicatie@schilde.be